Okolí, tipy na výlety a sport - Penzion Věra Malá Úpa

Tipy na výlety a sport v okolí Penzionu Věra
U nás se nudit nebudete.

V okolí jsou výborné podmínky pro běžecké i sjezdové lyžování, houbaření, cykloturistiku, vycházky, přechod do Polska s možností návštěvy polských Krkonoš a blízkých jezer nebo tradičních polských trhů.


Skiareál

V Horní Malé Úpě najdete nový SKIAREAL vzdálený od chalup pouhých 200 m.

V zimním období je 200 m od objektu zastávka skibusu s bezplatnou dopravou do lyžařského centra Horní Malá Úpa - lyžařský areál U Kostela (2 větší a jeden lehčí vlek, večerní lyžování, zasněžování), 200 m půjčovna lyží, snowboardů a saní.


Aktuální kultura a sport - klikněte pro zvětšení

 

Vyhlídkový vláček Maluúpáček

Od července 2014 se toulá po Malé Úpě a jejím okolí výlení vláček Maloúpáček. Vlaček jezdí každý den v závislosti na počasí a je možné realizovat i privátní objednání večerních projížděk na tel. 774 152 685.

Více informací o trasách či jízdném naleznete na stránkách www.vlacek-upa.cz.


Pohádková stezka aneb Putování Malou Úpou za krkonošskými pohádkami Marie Kubátové

V Malé Úpě na Vás čeká pohádková stezka s 10ti pohádkovými zastávkami. Pohádky jsou přeloženy do angličtiny, němčiny a polštiny. Stezka Vás provede nejen pohádkovým světem Krkonoš, ale ukáže Vám i nádherná místa s nezapomenutelnými výhledy.

Cílem Vašeho putování je získání ornamentů všech pohádek, za které obdržíte odměnu - maloúpský groš, rovněž v infocentru na Pomezních boudách.

Celá Pohádková stezka je dlouhá cca 17 km a proto si její zdolání většina menších i větších turistů musí rozdělit na několik menších okruhů.


Další tipy na výlety

  • Adršpach
  • Relaxpark Pec Pod Sněžkou
  • Zoo Dvůr Králové
  • Aquapark Karpatz (PL, 30 km)
  • Teplicko-Adršpašské skály (42 km)
  • Trutnov: krytý plavecký bazén (22 km)